מיזם 'פריומי'

0
תלמידים
0
מוסדות
0
טון פירות בקדושת שביעית שחולקו

בשנה זו שנת השמיטה זכינו להיות דרים בארץ הקודש ולקיים את מצוות השמיטה כשכולנו תפילה לזכות ולחוש את פעמי משיח ואת הגאולה המתקרבת קמעא קמעא וכפי שכתוב בגמ' (סנהדרין צח ע"א): ואמר ר' אבא: אין לך קץ מגולה מזה, שנאמר (יחזקאל לו ח): "ואתם הרי ישראל ענפכם תתנו ופריכם תשאו לעמי ישראל…".
ומבאר רש"י: כשתתן ארץ ישראל פריה בעין יפה – אז יקרב הקץ, ואין לך קץ מגולה מזה… "
מראשית ימי הציונות המתחדשת, נסללו שתי דרכים ציוניות לרכישת פירות וירקות בשנת השמיטה היתר המכירה ואוצר בית דין, ושתיהן ראויות מבחינה הלכתית.

במיזם זה, אין אנו באים להחליש את תוקפו של היתר המכירה ח"ו, ואנו מחזקים את החקלאים הישראלים באשר הם בחרו לעשות, אך מתוך הרצון לחוש את קדושת השביעית ואת מהות השמיטה, קוראים אנו למי שיכול להשתדל ולצרוך פירות מאוצר בית דין, ובכך לסייע לחקלאים אשר חתמו על אוצר בית דין ומבקשים להיות שליחי ציבור.

לצורך כך נתעוררנו לעמוד לעזרת ד' בגיבורים, ואנו מבקשים להביא לבני המוסדות של הציונות הדתית את הזכות לאכול מהפירות הקדושים בעזרתם הנדיבה של יהודי ארה"ב, להבאת פירות שביעית, ממגוון הפירות הקדושים בקדושת הזמן והמקום.
מוסדות המעוניינים להצטרף למיזם חשוב זה ימלאו את טופס ההצטרפות המצורף לא יאוחר מר"ח שבט, ואנו נפעל במשך חודשי החורף לגייס את התרומות הנדרשות על מנת להביא את פירות השביעית לבני הישיבות והאולפנות בס"ד ובלנ"ד, בהשתתפות כספית סמלית בלבד של המוסד.

יזכנו ד' לקיים בשמחה ובהידור את מצוות השמיטה, ולקיים יחד עם זאת שותפות מוסרית עם החקלאי שהיא בגדר מצוות צדקה, להחזיק את החקלאים גיבורי כח בפרנסתם. כפי שכותב הרמב"ם (משנה תורה, הלכות מתנות עניים י׳:ז׳)
שְׁמוֹנֶה מַעֲלוֹת יֵשׁ בַּצְּדָקָה זוֹ לְמַעְלָה מִזּוֹ – מַעֲלָה גְּדוֹלָה שֶׁאֵין לְמַעְלָה מִמֶּנָּה זֶה הַמַּחֲזִיק בְּיַד יִשְׂרָאֵל שֶׁמָּךְ וְנוֹתֵן לוֹ מַתָּנָה אוֹ הַלְוָאָה אוֹ עוֹשֶׂה עִמּוֹ שֻׁתָּפוּת אוֹ מַמְצִיא לוֹ מְלָאכָה כְּדֵי לְחַזֵּק אֶת יָדוֹ עַד שֶׁלֹּא יִצְטָרֵךְ לַבְּרִיּוֹת לִשְׁאל. וְעַל זֶה נֶאֱמַר (ויקרא כה-לה) "וְהֶחֱזַקְתָּ בּוֹ גֵּר וְתוֹשָׁב וָחַי עִמָּךְ" כְּלוֹמַר הַחֲזֵק בּוֹ עַד שֶׁלֹּא יִפּל וְיִצְטָרֵךְ:
ונזכה לראות במהרה בביאת גואל כפי שהובטחנו שבמוצאי שביעית בן דוד בא

להורדת מכתב תמיכה רבנים חרדים > לחצו כאן

צרו איתנו קשר

מעוניינים לשמוע עוד מידע?

מלאו את הפרטים וניצור עמכם קשר

כל הזכויות שמורות לשנת השבע © 2021