דף הבית » אודות

אודות

עמותת שנת השבע מבקשת לקדם את בשורת השמיטה בקרב הציבור הישראלי, מתוך הבנה ששמירת השמיטה מביאה לידי ביטוי ערכים הנוגעים לכל חלקי העם, ושיש בה גרעין פנימי המסוגל לחבר בין לבבות מעולמות שונים.

היכרות בני הדור הצעיר עם טעמה העמוק והמתוק של השמיטה פותחת אותם לחיבור אמיתי אל ערכים נעלים ובעלי משמעות לחייהם – התבוננות פנימה, אהבת הארץ, קיימות, שוויון, אמונה וערבות הדדית.

העמותה מבקשת לחזק את החקלאים שבחרו לפעול בשמיטה במתווה של 'אוצר בית דין'. מדובר בפתרון הלכתי שנועד לאפשר לחקלאי לשמור את מצוות השמיטה, ובה בעת להמשיך לקיים את מטעיו ולמנוע נזק לעצים. ביישום שיטה זו הצרכן נהנה מפירות הקדושים בקדושת שביעית, ומשלם רק עבור הוצאות הגידול והשיווק.

 למעשה מדובר במערך שיווק ישיר מהיצרן לצרכן. נוסף על כל היתרונות, במתווה של 'אוצר בית דין' נוצרת שותפות בין הצרכן לחקלאי המגבירה את תחושת החיבור של הציבור הרחב לאדמה ולמשמעות השמיטה. 

"אותה הפעולה שהשבת פועלת על כל יחיד, פועלת היא השמיטה על האומה בכללה" (הרב קוק)

השבת מעניקה לכל אחד מאיתנו זמן למנוחה ולחיזוק התא המשפחתי, מאפשרת לנו להתבונן על חיי המעשה, ולבחון מחדש מאין באנו ולאן אנו רצים. בדומה לכך גם המפגש עם השמיטה וטעמיה מסוגל להצמיח בנו את היכולת להרפות, לעורר בנו רגשות תודה והערכה על מה שיש לנו וללמד אותנו ששום דבר בחיינו אינו שייך רק לנו.

בעולם של חיפוש משמעות, מרדף אחרי הישגיות, הספקים והגשמה עצמית, תובנות אלו מסוגלות להעניק לנו שקט ושלוות נפש.

pic1

ארי ברגמן

גר בניו יורק, נשוי, אב לשלושה וסב לארבעה. מייסד ומנהל חברת השקעות, בעל דוקטורט מאוניברסיטת קולומביה, מעורב בפעילות כלכלית וחברתית בישראל. למה שנת השבע? תחושת שליחות לשיפור מצב העם היושב בישראל והבטחת עתידו בארץ״.

צילום: סטודיו רבנקו

YUVAL

יובל תור

מנכ"ל העמותה, אגרונום בוגר הפקולטה לחקלאות, וחקלאי עם ניסיון של 14 שנה בגידול
זיתים ושקדים. יובל החליט לקחת פסק זמן לכבודה של שנת השמיטה תשפ"ב ולצאת
לשבתון מעבודת האדמה

צילום: יעקב נחומי

12

הרב שמואל קרליץ

מנהל בית הדין קרליץ והרב המפקח על החקלאים מטעם אוצר בית דין בראשות הרבנים
הגאונים שליט"א – רבי יהודא סילמן, רבי שריאל רוזנברג ורבי אריה דביר.
הרב קרליץ הוא בנו של הגאון הרב ניסים קרליץ זצ"ל מחבר הספרים "חוט השני".

צילום: יעקב נחומי

דותן-הרץ2

דותן הרץ

עוסק בקידום הצריכה של פירות השמיטה, מתוך חיבור עמוק למצוות השמיטה והשפעותיה הכוללות על תקומת העם היהודי בארצו, מבחינה רוחנית וחברתית כאחד. דותן נשוי ואב לארבעה ומתגורר בירושלים. הוא לומד בישיבת מרכז הרב.

הערכים שלנו
צרו איתנו קשר
מעוניינים לשמוע עוד מידע?
מלאו את הפרטים וניצור עמכם קשר

כל הזכויות שמורות לשנת השבע © 2021

פידבקים שקיבלנו

דילוג לתוכן